Galaktyka Imprez:

NGO

TELEWIZJA FUNDACJI OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH

• Kopernik TV
  • TELEWIZJA FUNDACJI OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSK...

Nowa świetlica dla mieszkańców Kosewa

GMINA MRĄGOWO
To inwestycja, na którą czekali wszyscy mieszkańcy – w Kosewie otwarta została nowa świetlica.

Kosewo to niewielka, licząca niespełna 500 mieszkańców miejscowość nieopodal Mrągowa. Pochwalić się może biblioteką z długoletnią tradycją, powstała ona bowiem już w roku 1956. Po latach czytelnicy mogą korzystać z nowego obiektu. „68 lat była w poprzedniej siedzibie, czyli to było Kosewo 12, a obecnie, po tak długich wyczekiwaniach jesteśmy tu, w tym pięknym obiekcie. Mieszkańcy będą mogli rozwijać się kulturalnie, również to będzie służyło turystom, którzy tu przybywają, bo w trakcie sezonu zwiększają naszą liczbę czytelników” – mówi Jolanta Łaskarzewska, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Mrągowo.

Plany budowy nowego obiektu powstały już kilka lat temu. Na realizację inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości blisko 2,5 miliona złotych. „Obiekt ma swoją kilkuletnią historię, jeśli chodzi o plany budowy, bo od 2017 roku rozpoczęło się projektowanie, które zakończone zostało w 2019 roku. Później był czas trudny dla wszystkich inwestorów, samorządów, natomiast udało się znaleźć dofinansowanie i pozyskać je w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład” – informuje Piotr Piercewicz, wójt gminy Mrągowo.

Nowa świetlica to nie tylko biblioteka, daje ona również przestrzeń do rozwijania talentów, a także do organizacji ciekawych warsztatów. Dzięki dodatkowej powierzchni miejsce spotkań zyska Koło Gospodyń Wiejskich.

W oficjalnym otwarciu świetlicy wzięli udział przede wszystkim mieszkańcy Kosewa oraz wszyscy zaangażowani w realizację projektu. Po części oficjalnej na zaproszonych gości czekał poczęstunek.